7 SOĻI LĪDZ SAVAM MĀJOKLIM: finansējuma priekšrocības, būvējot kopā ar JÄMERÄ

7 SOĻI LĪDZ SAVAM MĀJOKLIM: finansējuma priekšrocības, būvējot kopā ar JÄMERÄ

Nevienam nav noslēpums, ka, pieņemot lēmumu būvēt māju un izvēloties savai ģimenei piemērotāko projektu no www.jamera.lv, ar to vien nepietiek. Visbiežāk jaunas mājas būvniecībai būs nepieciešams aizdevums, tādēļ hipotekārais kredīts būs piemērotākais risinājums. Ja jēdziens “hipotekārais kredīts” ir svešs, tad zini, ka tas ir ilgtermiņa aizdevums, kuram par ķīlu tiek ņemts nekustamais īpašums. Kā norisinās process, lai saņemtu šo kredītu, un kā tas tiek atvieglots, būvējot kopā ar JÄMERÄ, uzzini, iepazīstoties ar 7 soļiem ceļā uz hipotekāro kredītu.

  1. GUDRI IZVĒLIES MĀJOKLI

Būvējot un izvēloties piemērotāko mājokļa konceptu sev un ģimenes locekļiem, ir jādomā ne tikai par tā vizuālo izskatu, ērtībām un funkcionalitāti, bet arī par zemes īpašuma statusu un apsaimniekošanas izmaksām.

Pirms mājokļa būvniecības uzsākšanas noskaidro savas finanšu iespējas, konsultējoties bankā.

Izvēloties realizēt savu sapņu mājokli kopā ar JÄMERÄ, būtiski ir uzsvērt, ka būvniecības finansēšana ir droša un stabila, jo laika gaitā netiek piemērotas papildus izmaksas, kas ir garantija tam, ka netiks pārtērēts Jūsu noteiktais budžets.

  1. BANKAS IZVĒLE

Pēc mājas projekta izvēles seko pieteikuma aizpildīšana, lai saņemtu hipotekāro kredītu. Lai mājokļa būvniecības finansiālā puse būtu maksimāli vienkārša un saprotama, aizdevuma saņemšanai iesakām izvēlēties kādu no sadarbības bankām, kas pašlaik ir “Citadele banka” un “Luminor bank”. To priekšrocība ir ne tikai jau iepriekš saskaņoti būvniecības līgumi, bet arī īpaši finansēšanas noteikumi: izdevīga procentu likme, cenas garantija un bankas piesaistīts vērtētājs.

  1. AIZPILDI PIETEIKUMU

Kā tika minēts iepriekš, viena no priekšrocībām, kura pienākas JÄMERÄ klientiem, ir organizēta tikšanās ar bankas konsultantu, kurš izskaidros, kā vislabāk un precīzāk aizpildāms pieteikums.

Piesakoties kredītam, būs jāiesniedz ne tikai pats pieteikums, bet arī pase vai eID karte, konta izraksts par pēdējiem 6 mēnešiem, īpašuma novērtējums, mājas būvniecības tāme un projekts.

Ja jūsu ģimenes pulkā ir arī bērni, tad noteikti iepazīstieties ar atvieglojumiem mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem: https://bit.ly/2znhVsg

  1. IZPRAŠŅĀ “NO A LĪDZ Ž”!

Nepaliec neziņā! Pēc kredīta pieteikuma aizpildīšanas noteikti uzdod sev interesējošos jautājumus. Speciālists iepazīstinās ar kredīta nosacījumiem, kredīta atmaksas termiņu, procentu likmi un pirmo iemaksu.

Lai arī, sadarbojoties ar JÄMERÄ, mājas būvniecības finansējuma saņemšanas process ir maksimāli vienkāršots, iesakām visus neskaidros jautājumus uzdot jau pirmajā konsultācijā un nekautrēties arī no pašsaprotamu jautājumu uzdošanas.

  1. LĪGUMI, LĪGUMI, LĪGUMI….

Atgādinām, ka līgumu par hipotekāro kredītu var noslēgt tikai tad, kad iesniegti visi projekta dokumenti, tai skaitā arī līgums ar būvniekiem, taču bieži vien, uzņemoties visus darbus uz saviem pleciem, tas netiek izdarīts korekti vai pietiekami laicīgi, un finansējums netiek piešķirts, līdz ar to aizkavējas pati mājas būvniecība. Uzticot projekta realizāciju JÄMERÄ, varam garantēt, ka šādas aizķeršanās nav tipiskas, jo mūsu komanda parūpējas, ka, iesniedzot nepieciešamos dokumentus, tie ir saskaņoti ar visām iesaistītajām pusēm, tai skaitā būvniekiem, dizaineriem un citiem speciālistiem.

Kad dokumenti iesniegti un bankas lēmums ir pozitīvs, kā arī noskaidroti visi sev svarīgie jautājumi, nepieciešams parakstīt kredīta līgumu, ķīlas līgumu un galvojuma līgumu (ja ir galvinieks) un pie notāra apstiprināt nostiprinājuma līgumu par hipotēkas reģistrēšanu.

  1. APDROŠINI SAVU MĀJOKLI

Drošs mājoklis ir viena no svarīgākajām lietām, lai nodrošinātu patīkamu un nesaspringtu ģimenes dzīvi. Mājokļa apdrošināšana ļaus justies droši un pasargās no lieliem izdevumiem, kurus var radīt dažādas neparedzētas situācijas. Jāpatur prātā, ka apdrošināšanas kompānija jāizvēlas ļoti rūpīgi, pievēršot uzmanību ne tikai  apdrošināšanas polises cenai, bet arī tam, ko par iemaksātajiem līdzekļiem negadījuma rezultātā saņemsiet atpakaļ.

  1. KREDĪTA UN ĶĪLAS LĪGUMU IESNIEGŠANA

Kad visi dokumenti tiek apstiprināti, tie jāaiznes uz tuvāko bankas filiāli, līdzi ņemot pirkuma līgumu un apliecinājumu par savas daļas samaksu, taču visu pārējo banka saņems elektroniski no Zemesgrāmatas.

Tagad bez raizēm Tava ģimene var iekārtoties un sākt dzīvi jaunajā mājoklī!