Energoefektīvas mājas priekšrocības

Energoefektīvas mājas priekšrocības

 

   Pēdējā laikā jēdziens “energoefektivitāte” tiek pieminēts arvien biežāk, it īpaši apdzīvojamo ēku kontekstā, taču ‒ ko tas īsti nozīmē? Visprecīzāk to var izskaidrot kā enerģijas lietderīgu izmantošanu, kas ietver ne tikai siltuma, bet arī elektrības patēriņu. Energoefektīva jeb energotaupīga māja uztur mērenu temperatūru, zemu mitruma līmeni, kā arī palielina gaisa kvalitāti.
    Lai izprastu, kādas priekšrocības sniedz energoefektīvs mājoklis, jāzina, ka jebkura māja ir kas vairāk par 4 sienām un jumtu. Tā ir sarežģīta mijiedarbīgu komponenšu sistēma, kura nosaka ēkas sniegumu, tai skaitā, tajā dzīvojošo iemītnieku veselību, drošību un komfortu.

Siltuma saglabāšana

   Apskatot enerģijas patēriņu dzīvojamajā mājā, lielākā daļa, aptuveni 46 %, tiek iztērēti telpas sildīšanai, taču pārējo enerģijas patēriņa daļu sastāda ūdens sildīšana, elektroniskās ierīces, kā arī apgaismojums. Ņemot vērā, ka tieši ēkas sildīšana aizņem gandrīz pusi no visas patērētās enerģijas, energotaupīgas mājas uzdevums ir saglabāt siltumu. Izvēloties kādu no JÄMERÄ projektiem, Jūsu mājokļa celtniecībā tiks izmantotas siltumu saglabājošas vienlaidu mūra konstrukcijas, līdz ar to nebūs nepieciešams papildu siltinājums arī skarbākos klimatiskos apstākļos. Siltuma saglabāšanā būtisku lomu spēlē arī visos JÄMERÄ mājokļos izmantotās trīskāršā stikla logu paketes, kā arī iespēja  ierīkot apsildāmās grīdas.

Veselībai draudzīgs, svaigs un tīrs gaiss

   Mājokļa iedzīvotāji, augi, akvārijs, tējkannas, pat krāsa uz sienām -  bieži vien mēs neaizdomājamies par to, cik daudz avotu izdala mitrumu un cik daudz lietu piesārņo iekštelpu gaisu, kurā dzīvojam un strādājam. Tādēļ būtiska energoefektīva mājokļa priekšrocība ir gaisa plūsmas kontrole ar rekuperāciju jeb piespiedu ventilācijas sistēmu, kura tiek nodrošināta jebkurā JÄMERÄ mājoklī un kura garantē pietiekami biežu pilnīgu gaisa apmaiņu.

Pazemināts mitruma līmenis

   Ik dienu mājoklī izdalās vidēji 10 līdz 50 litru mitruma, savukārt iekštelpās mitruma līmenis virs 40 % rada gaisa kvalitātes traucējumus, kas ir iemesls aizmiglotiem logiem, pleķiem uz sienām un griestiem, nolupušai krāsai, kā arī pelējumam un smakai. Kad mājokļa mitrums pārsniedz 50 %, var rasties nopietnas ar gaisa piesārņojumu saistītas problēmas. Lai aizsargātu Jūs un mājas veselību, no mitra un sasmakuša gaisa būtu jāatbrīvojas 3 stundu laikā, ko nodrošinās JÄMERÄ ēkā izbūvētā piespiedu ventilācijas sistēma.

Naudas ietaupīšana

   Energotaupīgas mājas priekšrocība, protams, ir taupība! Šādai mājai ir zemāks enerģijas patēriņš, kas garantē mazākas izmaksas. Tādēļ, ka JÄMERÄ māju konstrukcijā izmanto trīskāršā stikla logu paketes, Jūsu apkures rēķins tiks samazināts līdz minimumam visā mājas ekspluatācijas laikā. Zemāks enerģijas patēriņš garantē arī mazākas siltumnīcefekta gāzu emisijas izdales, kas pozitīvi ietekmē kā mājas īpašnieku, tā apkārtējo vidi.

Iespēju ietaupīt naudu sniegs ne tikai samazinātais enerģijas patēriņš, bet arī iepriekšminēto priekšrocību esamība. Uzturoties mājoklī, kurš nav energoefektīvs un kurā ir paaugstināts mitruma līmenis, būtu jārisina tā radītie postījumi, piemēram, pelējums uz sienas vai dažādas veselības problēmas.

   Izvēloties JÄMERÄ kā sabiedroto sava sapņu mājokļa īstenošanā, Jūs izvēlaties mājokli ar maksimāli maziem enerģijas patēriņa izdevumiem, tai pašā laikā neaizmirstot par drošu, mūsdienīgu, funkcionālu un Jūsu vēlmēm atbilstošu dzīvesvietu!